Tour de dover 2016

  1. Poul Bentsen, Pro Cycling Silverfox Furs Inc.
  2. Casper Hansen, Team Goldman Sachs
  3. Mathias Holm Hemmsen, Köhli’s Disciple
  4. Mads Friis Bennetzen, Team Bondecrew
  5. Bjørn Pedersen Due, Team Bondecrew
  6. Jens Hummelshøj, Team Brutalis Fahrrad
  7. Oliver Majland Larsen, Team Goldman Sachs
  8. Ulrik Møller, Silenus Cykel Sønner
  9. Martin Christiansen, Team Brutalis Fahrrad
  10. Niels Johnsen, Team Mossack Fonseca
  11. Nikolaj Köhli, Köhli’s Disciple
  12. Jimmie Mathiesen, Vi med Hund
  13. Mikael Handsome, Team Mossack Fonseca
  14. Jesper Bjørn, Köhli’s Disciple
  15. Peter Frandsen, Pro Cycling Silverfox Furs Inc.
  16. Christian Bo, Pro Cycling Silverfox Furs Inc.
  17. Jacob Morthorst Hansen, Team Ego
  18. Sebastian Zoica, Silenus Cykel Sønner
  19. Søren Jacobsen, Team Mossack Fonseca
  20. Richard Fischer, Team Mossack Fonseca
  21. Simon Christiansen, Team Goldman Sachs
  22. Mads Abild Meyer, Team Goldman Sachs
  23. Kasper Gravlund, Team Mossack Fonseca
  24. Christoffer Bilde, Köhli’s Disciple
  25. Peter Ravn Jakobsen, Team Bondecrew
  26. Thea Toft, Team Brutalis Fahrrad
  27. Emil Kaalby, Team Brutalis Fahrrad
  28. Nikolaj Kristensen, Foodpack Internazionale
  29. Jesper Hjorth, Team Mossack Fonseca
  30. Henrik Matthesen, Pro Cycling Silverfox Furs
  31. Lennarth Jensen, Team Salsa Efter Skole
  32. Andreas Fink, Foodpack Internazionale Inc
  33. Anders Askholm, 2fat2curious
  34. Emanuel Teklahaimanot, Lærdansk Vejen
  35. Stig Sande Kjær, Köhli’s Disciple
  36. Jeppe Nyman, Vi med Hund
  37. Kasper Vejsig Hansen, Team Goldman Sachs
  38. Simon Lynge, 2fat2curious
  39. Jonas Vejsig Hansen, Team Goldman Sachs
  40. Morten Wind, Vi med Hund
  41. Kasper Nyman, Pro Cycling Silverfox Furs Inc.
  42. Emil Vejsig Hansen, Vi med Hund
  43. Erik Nielsen, Gjerndrup
  44. Peter Torpe, Team Mossack Fonseca
  45. Patrick Pasovic, Team Goldman Sachs
  46. Flemming Houlind, Team Mossack Fonseca
  47. Sanne Buhl, Team Lightning
  48. Bamse Schultz, Team Brutalis Fahrrad
  49. Mads Foodpack Møller, Foodpack Inter.
  50. Anna Date, Team Mossack Fonseca
  51. Michael Schultz, Köhli’s Disciple
  52. Jesper Hornstrup, Foodpack Internazionale
  53. Mikkel Møller, Foodpack Internazionale
  54. Signe Ravn, Team Lightning
  55. Fnan Semere, Lærdansk Vejen
  56. Søren Oxholm, Silenus Cykel Sønner
  57. Victor Windfeld, Gjerndrup
  58. Thomas Grønbech, Team Bondecrew
  59. Rikke Rossen, Team Brutalis Fahrrad
  60. Jakob Krog, Team Bondecrew
  61. Bette Lillelund, Team Mossack Fonseca
  62. Marius Skov, Silenus Cykel Sønner
  63. Mikkel Klockmann, Team Ego
  64. Lene Buhl, Team Ego
  65. Emil Nielsen, Gjerndrup
  66. Bjarke Haugaard, Team Salsa Efter Skole
  67. Søren Juul, Team Bondecrew
  68. Josefine Egelykke, Team Lightning
  69. Rikke Levesen, Team Lightning
  70. Cecilie Howaldt, Team Mossack Fonseca
  71. Nikolaj Fries Sørensen, Silenus Cykel Sønner
  72. Malene Hansen, Team Lightning
  73. Simon Schmidt, Pro Cycling Silverfox Furs Inc.
  74. Sander Hemmsen, Foodpack Internazionale
  75. Thomas Schultz, Foodpack Internationale Inc.
  76. Astrid Kruse, Team Europcar
  77. Kathrine Rendebo Jepsen, Team Europcar
  78. Ybrah Han, Lærdansk Vejen
  79. Mette Brun Jensen, Team Europcar
  80. Simone Langkilde Nielsen, Team Europcar
  81. Per Hundebøl, Vi med Hund
  82. Thomas Probst, 2fat2curious
  83. Merhawi, Lærdansk Vejen
  84. Jakob Bonde, Silenus Cykel Sønner
  85. Christian Schlüter, Team Bondecrew
  86. Iurie Pruteanu, Lærdansk Vejen
  87. Martin Lindberg, 2fat2curious
  88. Michael Nobel, Team Bondecrew
  89. Amalie Daugaard, Team Ego
  90. Jakob Skjøth, Silenus Cykel Sønner
  91. Katrine Brink, Team Europcar
  92. Martin Valentin, Team Salsa Efter Skole
  93. Emil Skov Madsen, Team Salsa Efter Skole
  94. Nanna Jepsen, Vi med Hund
  95. Astrid Carstensen, Vi med Hund
  96. Kirsten Christiansen, Vi med Hund
  97. Kristian Nederby, Team Ego
  98. Mathias Abrahamsen, Silenus Cykel Sønner
  99. Theis Bedsted, 2fat2curious
  100. Kasper Jensen, Silenus Cykel Sønner
  101. Ukendt rytter, Silenus Cykel Sønner
  102. Johan Carstensen, Silenus Cykel Sønner
  103. Lasse Søndergaard, Team Goldman Sachs
  104. Mads Glitrup, Foodpack Internazionale
  105. Emil Madsen, Foodpack Internazionale
  106. Sanne Skønager, Team Mossack Fonseca
  107. Nanna Nobel, Team Lightning
  108. Mia Maja Voight, Team Brutalis Fahrrad
  109. Dennis Broch, Team Bondecrew

Udgået

  • Jeppe Vejrup, Team Ego
  • Kristian Sommerlund, Team Ego
  • Søren Thomsen, Team Ego
  • Andreas Kjær, Silenus Cykel Sønner
  • Benjamin Munk, Silenus Cykel Sønner
  • Kathrine Huusmann, Team Lightning
  • Natalie Kristensen, Team Lightning
  • Marc Sommerlund, Gjernrup
  • Søren Windfeld, Gjerndrup
  • Astrid Ravn, Team Europcar

Holdkonkurrencen

  1. Köhli’s Disciple
  2. Pro Cycling Silverfox Furs Inc.
  3. Team Mossack Fonseca
  4. Team Goldman Sachs-IT-Factory
  5. Team Bondecrew
  6. Team Brutalis Fahrrad
  7. Vi med Hund
  8. Team Foodpack Internazionale Inc.
  9. Silenus Cykel Sønner
  10. Team Ego
  11. Gjerndrup
  12. Team Lightning
  13. Lærdansk Vejen
  14. Team Europcar
  15. 2fat2curious
  16. Team Salsa Efter Skole

Damekonkurrencen

  1. Thea Toft, Team Brutalis Fahrrad
  2. Sanne Buhl, Team Lightning
  3. Anna Date, Team Mossack Fonseca
  4. Signe Ravn, Team Lightning
  5. Rikke Rossen, Team Brutalis Fahrrad
  6. Lene Buhl, Team Ego
  7. Josefine Egelykke, Team Lightning
  8. Rikke Levesen, Team Lightning
  9. Cecilie Howaldt, Team Mossack Fonseca
  10. Malene Hansen, Team Lightning

Essegrillspurten

  1. Stig Sande Kjær, Köhli’s Disciple

Tour de dover 2015

  1. Mads Friis Benntezen, Team Bondecrew
  2. Bjørn Pedersen Due, Team Bondecrew
  3. Marco Bertram, Wineboys Pro Cycling
  4. Nikolaj Kristensen, Ghost Rider
  5. Casper Hansen, De Köhlige
  6. Søren Jacobsen, Team Brutalis Fahrrad
  7. Richard Fischer Hansen, Ghost Rider
  8. Nikolaj Köhli, Team Salsa-Friesesdahl
  9. Mikkel Damgaard Olesen, De Köhlige
  10. Mark Hotson, Team Brutalis Fahrrad
  11. Kasper Gravlund, Team Bondecrew
  12. Christian Brink, Wineboys Pro Cycling
  13. Niels Johnsen, Team Brutalis Fahrrad
  14. Simon Christiansen, De Köhlige
  15. Flemming Houlind, Team Brutalis Fahrrad
  16. Christian Bo Spedtsberg Galle Skak-Mink I/S
  17. Jimmie Mathiesen, Vi med Hund
  18. Morten Wind, Vi med Hund
  19. Jacob Morthorst Hansen, De Köhlige
  20. Mads Hjorth, Team Salsa-Frisesdahl
  21. Steven Søgaard, Team Brutalis Fahrrad
  22. Søren Oxholm, Silenus Cykel Sønner
  23. Jeppe Nyman, Vi med Hund
  24. Christian Pedersen, Vi med Hund
  25. Andreas Ekkenberg, Ghost Rider
  26. Esben Sommer, Vi med Hund
  27. Martin Christiansen, Team Brutalis Fahrrad
  28. Niels Søndergaard, Ghost Rider
  29. Jesper Honstrup, Ghost Rider
  30. Emil Vejsig Hansen, Vi med Hund
  31. Jonas Johansen, Ghost Rider
  32. Poul Bentsen, Galle Skak-Mink I/S
  33. Peter Frandsen, Galle Skak-Mikn I/S
  34. Sanne Buhl, Team Lightning
  35. Ulrik Eriksen, Silenus Cykel Sønner
  36. Johannes Fessler, Silenus Cykel Sønner
  37. Nikolaj Fries Sørensen, Silenus Cykel Sønner
  38. Maja Damsgaard, Team Lightning
  39. Jesper Hjorth, Galle Skak-Mink I/S
  40. Kristian Sommerlund, Wineboys Pro Cycling
  41. Mathias Jacobsen, Ghost Rider
  42. Julie Grønbech, Team Lightning
  43. Malene Hansen, Team Lightning
  44. Anna Date, Team Brutalis Fahrrad
  45. Sebastian Morthorst, Wineboys Pro Cycling
  46. Bamse Schultz, Team Brutalis Fahrrad
  47. Thea Toft, Team Brutalis Fahrrad
  48. Emil Kaalby, Team Brutalis Fahrrad
  49. Thomas Christensen, Vi med Hund
  50. Thomas Christiansen, Ghost Rider
  51. Trine Eg, Team Lightning
  52. Emil Asferg, Ghost Rider
  53. Mads Gistrup, Ghost Rider
  54. Thomas Grønbech, Team Bondecrew
  55. Signe Ravn, Team Lightning
  56. Michael Nobel, Team Bondecrew
  57. Christian Schlüter, Team Bondecrew
  58. Munib Kardesevic, Silenus Cykel Sønner
  59. Bette Lillelund, Ghost Rider
  60. Mille Christensen, Team Brutalis Fahrrad
  61. Monica Madsen, Team Brutalis Farhrrad
  62. Kathrine Huusmann, Team Lightning
  63. Cecillie Christensen, Ghost Rider
  64. René Pedersen, Team Bondecrew
  65. Andreas Fink Nielsen, Ghost Rider
  66. Tine Jepsen, Galle Skak-Mink I/S
  67. Lasse Thomsen, Team Bondecrew
  68. Christian Sunshine, Ghost Rider
  69. Andreas Kjær, Silenus Cykel Sønner
  70. Bjarke Hougaard, Team Salsa-Frisesdahl
  71. Kathrine Jepsen, Team Hold
  72. Astrid Ravn, Team Hold
  73. Rikke Rossen, Team Brutalis Fahrrad
  74. Julie Rossen, Team Brutalis Fahrrad
  75. Martin Thomsen, Team Bondecrew
  76. Dann Petersen, Silenus Cykel Sønner
  77. Mikkel Møller, Ghost Rider
  78. Henrik Samurai Jessen, Ghost Rider
  79. Martin Nielsen, Team Bondecrew
  80. Mette Bruun, Team Hold
  81. Astrid Kruse, Team Hold
  82. Simone Langkilde, Team Hold
  83. Maja Bak, Team Bødekasse
  84. Astrid Bendix, Team Bødekasse
  85. Mette Trans, Team Bødekasse
  86. Nanna Storm, Team Lightning
  87. Per Hundebøl, Vi med Hund
  88. Rasmus Bendrup, Silenus Cykel Sønner
  89. Frederik Kaspersen Harboe, De Köhlige
  90. Michael Paulsen, Team Salsa- Friesesdahl
  91. Christian Nordbeck, Team Salsa- Friesesdahl
  92. Mikkel Christensen, Galle Skak-Mink I/S

Udgået

  • Julie Høyer (Vi Med Hund)
  • Mette Pedersen (Vi Med Hund)
  • Christina Jensen (Team Lightning)
  • Simon Schmidt (Galle Skak-Mink I/S)
  • Mads Aslak (Silenus Cykel Sønner)

Holdkonkurrencen

  1. Team Bondecrew
  2. Team Brutalis Fahrrad
  3. De Köhlige
  4. Vi med Hund
  5. Ghost Rider
  6. Galle Skak-Mink A/S
  7. Silenus Cykel Sønner
  8. Wineboys Pro Cycling
  9. Team Lightning
  10. Team Salsa-MMJ Group-Frisesdahl
  11. Team Hold
  12. Team Bødekasse

Damekonkurrencen

  1. Sanne Buhl (Team Lightning)
  2. Maja Damsgaard (Team Lightning)
  3. Julie Grønbech (Team Lightning)
  4. Malene Hansen (Team Lightning
  5. Anna Date (Team Brutalis Fahrrad)
  6. Thea Toft (Team Brutalis Fahrrad)
  7. Trine Eg (Team Lightning)
  8. Signe Ravn (Team Lightning)
  9. Monica Madsen (Team Brutalis Fahrrad)
  10. Mille Christensen (Team Brutalis Fahrrad)

Essegrillspurten

  1. Mads Hjorth, Team Salsa- MMJ GroupFrisesdahl

Tour de dover 2014

  1. Mads Friis Bennetzen, Team Bondecrew
  2. Nikolaj Köhli, Team C2IT-Frisesdal
  3. Mikkel Olesen, Jehovas Cykelbude
  4. Casper Hansen, Team C2IT-Frisesdal
  5. Nicolai Kristensen, Foodpack International A/S
  6. Jacob Morthorst, Team C2IT-Frisesdal
  7. Niels Johnsen, Nordic Disc Industry
  8. Simon Christiansen, Team C2IT-Frisesdal
  9. Søren Jacobsen, Team Leopard Judas
  10. Janni Gejl, Team C2IT-Frisesdal
  11. Mark Hotson, Team Brutalis Fahrrad
  12. Christoffer Bilde, Team C2IT-Frisesdal
  13. Kristoffer Ryø, Jehovas Cykelbude
  14. Flemming Houlind, Team Brutalis Fahrrad
  15. Casper Korntved, Jehovas Cykelbude
  16. Peter Ravn Jakobsen, Team Bondecrew
  17. Martin Christiansen, Team Brutalis Fahrrad
  18. Casper Kiilerich, Team Leopard Judas
  19. Thomas Grønbech, Team Bondecrew
  20. Jonas Vejsig Hansen, Jehovas Cykelbude
  21. Christian Sunshine, Ghost Rider
  22. Thomas Christiansen, Foodpack International
  23. Emil Vejsig, Vi Med Hund
  24. Andreas Ohrt, Jehovas Cykelbude
  25. Michael Schultz, Team C2IT-Frisesdal
  26. Emil Kaalby, Team Brutalis Fahrrad
  27. Michael Nobel, Team Bondecrew
  28. Bette Lillelund, Ghost Rider
  29. Jimmie Mathiesen, Vi Med Hund
  30. Christian Schlüter, Team Bondecrew
  31. Trine Eg, Team Lightning
  32. Camilla Gilling, Nordic Disc Industry
  33. Rikke Rossen, Team Brutalis Fahrrad
  34. Jesper Hjorth, Nordic Disc Industry
  35. Malene Hansen, Team Lightning
  36. Julie Grønbech, Team Lightning
  37. Martin Thomsen, Team Bondecrew
  38. Thea Toft, Team Brutalis Fahrrad
  39. Nicolas Valderrama, Team Brutalis Fahrrad
  40. Britta Williams, Team Brutalis Fahrrad
  41. Signe Ravn, Team Lightning
  42. Mads Møller, Foodpack International A/S
  43. Esben Pors, Team Leopard Judas
  44. Mathias Abrahamsen, Jehovas Cykelbude
  45. Lasse Degner, Team C2IT-Frisesdal
  46. Katrine Husmann, Team Lightning
  47. René Pedersen, Team Bondecrew
  48. Bamse Schultz, Team Brutalis Fahrrad
  49. Maja Damsgaard, Team Lightning
  50. Sander Hemmsen, Foodpack International A/S
  51. Mathilde Melvang, Die Majorettengruppe
  52. Per Hundebøl, Vi Med Hund
  53. Julie Fogh, Die Majorettengruppe
  54. Rikke Levesen, Team Lightning
  55. Thea Lykkeskov, Die Majorettengruppe
  56. Lotte Hansen, Die Majorettengruppe
  57. Martin Nielsen, Team Bondecrew
  58. Maja Hindbo, Team Lightning
  59. Mikkel Møller, Foodpack International
  60. Jakob Krogh, Team Bondecrew
  61. Steffen Christensen, Vi Med Hund
  62. Stine Plauborg, Team Lightning
  63. Nanna Storm, Die Majorettengruppe
  64. Lene Hansen, Die Majorettengruppe

Udgået

  • Mathias Jacobsen, Ghost Rider
  • Jakob Jessen, Team Bondecrew

Holdkonkurrencen

  1. Team C2IT-Frisesdal
  2. Jehovas Cykelbude
  3. Team Brutalis Fahrrad
  4. Team Bondecrew
  5. Nordic Disc Industry
  6. Team Lightning
  7. Foodpack International A/S
  8. Team Leopard Judas
  9. Vi Med Hund
  10. Die Majorettengruppe

Damekonkurrencen

  1. Janni Gejl, Team C2IT-Frisesdal
  2. Trine Eg, Team Lightning
  3. Camilla Gilling, Nordic Disc Industry

Essegrillspurten

  1. Mads Friis Bennetzen, Team Bondecrew

Tour de dover 2013

  1. Søren Jacobsen, Team Leopard Judas
  2. Casper Hansen, Team VAB
  3. Rasmus Dammeyer, Team VAB
  4. Mark Hotson, Team Brutalis Fahrrad
  5. Niels Johnsen, Nordic Disc Industry
  6. Simon Christiansen, Team VAB
  7. Nikolaj Köhli, Team Tornado
  8. Christian Bo, Nordic Disc Industry
  9. Christoffer Bilde, Team Tornado
  10. Kristoffer Ryø, Team Salsa Efter Skole
  11. Jacob Morthorst Hansen, Team VAB
  12. Kasper GS, Nordic Disc Industry
  13. Morten Wind, Wind Med Hund
  14. Flemming Houlind, Team Brutalis Fahrrad
  15. Mikkel Svold, Ghost Rider
  16. Peter Ravn Jacobsen, Team Bondecrew
  17. Martin Christiansen, Team Brutalis Fahrrad
  18. Emil Kaalby, Team Brutalis Fahrrad
  19. Christian Sunshine Jacobsen, Ghost Rider
  20. Remu, Nordic Disc Industry
  21. Jimmie Mathiesen, Wind Med Hund
  22. Patrick Pasovic, Team VAB
  23. Mathias Jacobsen, Ghost Rider
  24. Bette Lillelund, Ghost Rider
  25. Mads Svold, Ghost Rider
  26. Casper Pagh, Team VAB
  27. Jonas Vejsig, Team VAB
  28. Michael Schultz, Team Tornado
  29. Signe Ravn, Team Lightning
  30. Sanne Buhl, Team Lightning
  31. Lasse Thomsen, Nordic Disc Industry
  32. Camilla Gilling, Nordic Disc Industry
  33. Jesper Hjorth, Nordic Disc Industry
  34. Sjamme van de Voort, Ghost Rider
  35. Søren Jessen, Gjerndrup
  36. Bamse, Team Brutalis Fahrrad
  37. Simon Schmidt, Nordic Disc Industry
  38. Mads Bennetzen, Team Bondecrew
  39. Thomas Grønbech, Team Bondecrew
  40. Carsten Dideriksen, Gjerndrup
  41. Erik Nielsen, Gjerndrup
  42. Malene Hansen, Team Lightning
  43. Christian Brink, Team VAB
  44. Dion Madsen, Foodpack International A/S
  45. Martin Kronborg, Nordic Disc Industry
  46. Julie Grønbech, Team Lightning
  47. Christian Pedersen, Wind Med Hund
  48. Thomas Christensen, Wind Med Hund
  49. Anders Faurholt, Team Salsa Efter Skole
  50. Martin Valentin, Team Salsa Efter Skole
  51. Patrick Czyz, Nordic Disc Industry
  52. Esben Pors, Team Leopard Judas
  53. Casper Kiilerich, Team Leopard Judas
  54. René Pedersen, Team Bondecrew
  55. Janni Gejl, Team Tornado
  56. Svend Trøst, Gjerndrup
  57. Halfdan Harring, Team Salsa Efter Skole
  58. Per Hundebøl, Wind Med Hund
  59. Christian Nordbeck, Team Salsa Efter Skole
  60. Sander Hemmsen, Foodpack International A/S
  61. Thomas Schultz Christensen, Foodpack Inter.
  62. Nilles van de Voort, Ghost Rider
  63. Josephine Egelykke, Team Lightning
  64. Nanna Nobel, Team Lightning
  65. Red Dallan, Gjerndrup
  66. Allan Jessen, Gjerndrup
  67. Martin Thomsen, Team Bondecrew
  68. Lennarth Jensen, Team Salsa Efter Skole
  69. Emil Skov Madsen, Team Salsa Efter Skole
  70. Emil Nielsen, Gjerndrup
  71. Niklas Jung, Foodpack International A/S
  72. Daniel Thomsen, Foodpack International A/S
  73. Mads Møller, Foodpack International A/S
  74. Søren Windfeld, Gjerndrup
  75. Stine Plauborg Pedersen, Team Lightning

Udgået

  1. Camilla Jessen, Team Lightning
  2. Stine K. Olsen, Foodpack International A/S
  3. Mikkel Møller, Foodpack International A/S

Holdkonkurrence

  1. Team VAB
  2. Nordic Disc Industry
  3. Team Brutalis Fahrrad
  4. Ghost Rider
  5. Team Tornado
  6. Team Bondecrew
  7. Gjerndrup
  8. Team Lightning
  9. Wind Med Hund
  10. Team Salsa Efter Skole
  11. Team Leopard Judas
  12. Foodpack International A/S

Damekonkurrencen

  1. Signe Ravn, Team Lightning
  2. Sanne Buhl, Team Lightning
  3. Camilla Gilling, Nordic Disc Industry

Essegrillspurten

  1. Mads Bennetzen, Team Bondecrew

Tour de dover 2012

  1. Nikolaj Köhli, Team Tornado
  2. Casper Hansen, Oscars McDonalds
  3. Niels Johnsen, Lørups Sport24
  4. Mark Hotson, Team Brutalis
  5. Simon Christiansen, Oscars McDonalds
  6. Søren Jacobsen, Leopard Judas
  7. Kasper GS, Lørups Sport24
  8. Mikkel Olesen, Oscars McDonalds
  9. Bette Lillelund, Ghost Rider
  10. Emil Kaalby, Team Brutalis
  11. Flemming Houlind, Team Brutalis
  12. Bamse Schultz, Team Brutalis
  13. Stig Sande Kjær, Bjørnebrødrene
  14. Christian Bo, Lørups Sport24
  15. Mikkel Christensen, Lørups Sport24
  16. Mathias Jacobsen, Ghost Rider
  17. Steffen Hansen, Leopard Judas
  18. Lars Lomholt, Leopard Judas
  19. Peter Frandsen, Flaskekompagniet
  20. Jesper Bertelsen, Gjerndrup
  21. Kristoffer Ryø, Oscars McDonalds
  22. Simon Schmidt, Flaskekompagniet
  23. Jesper Hjorth, Flaskekompagniet
  24. Johannes Fessler, Ghost Rider
  25. Frede Stentoft, Leopard Judas
  26. Tine Jepsen, Lørups Sport24
  27. Lasse Thomsen, Lørups Sport24
  28. Carsten Dideriksen, Gjerndrup
  29. Søren Jessen, Gjerndrup
  30. Martin Christiansen, Team Brutalis
  31. Esben Pors, Leopard Judas
  32. Mads Svold, Ghost Rider
  33. Emil Storm, Oscars McDonalds
  34. René Møller, Leopard Judas
  35. Jesper Bjørn, Bjørnebrødrene
  36. Michael Schultz, Team Tornado
  37. Christoffer Bilde, Team Tornado
  38. Jonas Vejsig, Oscars McDonalds
  39. Mathias Abrahamsen, Oscars McDonalds
  40. Joachim Lindhardt, Flaskekompagniet
  41. Sjamme v.d. Voort, Ghost Rider
  42. Janni Gejl, Team Tornado
  43. Christian Jacobsen, Ghost Rider
  44. Nilles v.d. Voort, Ghost Rider
  45. Erik Nielsen, Gjerndrup
  46. Søren Windfeld, Gjerndrup
  47. Signe Sande Kjær, Defekte Forlygter
  48. Ole Windfeld, Gjerndrup
  49. Rasmus Brendrup, Ghost Rider
  50. Martin Kronborg, Flaskekompagniet
  51. Gitte Sørensen, Anita & Gitte
  52. Anita Juel, Anita & Gitte
  53. Christina Gilling, Team Tornado

Udgået

  • Per Hundebøl, Brutalis
  • Emil Nielsen, Gjerndrup
  • Mathias Vejsig, Oscars McDonalds
  • Fransiska Frisesdal, Leopard Judas
  • AnneMette Møhl, Defekte Forlygter
  • Henriette Bruhn, Defekte Forlygter
  • Line Mikkelsen, Defekte Forlygter
  • Marlene Kæmsgaard, Defekte Forlygter
  • Sebastian Lindhardt, Flaskekompagniet

Holdkonkurrencen

  1. Team Oscars McDonalds
  2. Team Brutalis Fahrrad
  3. Lørups Sport24
  4. Team Leopard Judas
  5. Flaskekompagniet A/S
  6. Ghost Rider
  7. Gjerndrup
  8. Team Tornado
  9. Bjørnebrødrene, Anita & Gitte og Team Defekte Forlygter fik ikke nok ryttere i mål til at deltage i holdkonkurrencen.

Essegrillspurten

  1. Christoffer Bilde, Team Tornado

Pigekonkurrencen

  1. Tine Jepsen, Lørups Sport24
  2. Janni Gejl, Team Tornado
  3. Signe Sande Kjær

Årets Fighter

  1. Christina Gilling, Tornado

Tour de dover 2011

  1. Søren Jacobsen, Team Fakta
  2. Niels Johnsen, Dover United
  3. Nikolaj Köhli, Dyhrmanns Yndlinge
  4. Flemming Houlind, Dover United
  5. Jesper Bjørn, Dyhrmanns Yndlinge
  6. Peter Frandsen, Flaskekompagniet
  7. Kasper GS, Dover United
  8. Casper Kiilerich, Rangers HuHa
  9. Oliver Lehrmann, Flaskekompagniet
  10. Marc Sommerlund, Dover United
  11. Stig Sande Kjær, Dyhrmanns Yndlinge
  12. Jannik Mikkelsen, Team Fakta
  13. Jesper Hjorth, Flaskekompagniet
  14. Bette Lillelund, Ghost Riders
  15. Steffen Christensen, Kødholdet
  16. Lars Lomholt, Rangers HuHa
  17. Søren Windfeld, Gjerndrup
  18. Michael Hansen, Gjerndrup
  19. Lasse Thomsen, Dover United
  20. Morten Wind, Kødholdet
  21. Mathias Jacobsen, Ghost Riders
  22. Kasper Nyman, Flaskekompagniet
  23. Richard Fischer, Team Fakta
  24. Christian Jacobsen, Ghost Riders
  25. Esben Pors, Rangers HuHa
  26. Martin Kronborg, Flaskekompagniet
  27. Tine Jepsen, Team Trolle
  28. Simon Prüsse, Dover United
  29. Benjamin Reffsgaard, Dyhrmanns
  30. Svend Trøst, Gjerndrup
  31. Cykelholdet
  32. Cykelholdet
  33. Cykelholdet
  34. Cykelholdet
  35. Cykelholdet
  36. Cykelholdet
  37. Red Dallan, Gjerndrup
  38. Jens Trøst, Gjerndrup

Udgået

  • Emil Nielsen, Gjerndrup
  • Mira Nielsen, Team Trolle
  • Sara Wind, Team Trolle
  • Per Hundebøl, Kødholdet
  • Janan Tharuman, Rangers HuHa

Holdkonkurrencen

  1. Dover United
  2. Dyhrmanns Yndlinge
  3. Flaskekompagniet A/S
  4. Team Fakta
  5. Ghost Riders
  6. Rangers HuHa
  7. Gjerndrup
  8. Cykelholdet
  9. Kødholdet og Team Trolle fik ikke nok ryttere i mål til at deltage i holdkonkurrencen.

Essegrillspurten

  1. Stig Sande Kjær, Dyhrmanns Yndlinge

Pigekonkurrencen

  1. Tine Jepsen, Team Trolle

Prins Henrik konkurrencen

  1. Gjerndrup

Tour de dover 2010

  1. Henrik Palmelund, Hanibal
  2. Nicolaj Köhli, Hanibal
  3. Kasper GS, Dover United
  4. Jesper Bjørn, Super Brugsen A/S
  5. Søren Jacobsen, Hanibal
  6. Søren Lauritzen, Flaskekompagniet A/S
  7. Marc Sommerlund, Dover United
  8. Casper Kiilerich, Rangers HuHa
  9. Anders Helbo, Hanibal
  10. Flemming Houlind, Dover United
  11. Oliver Lehrmann, Flaskekompagniet A/S
  12. Mark Hotson, Ghost Rider
  13. Mikkel Asferg, Flaskekompagniet A/S
  14. Bette Lillelund, Ghost Rider
  15. Stig Sande Kjær, Super Brugsen A/S
  16. Thomas Søe, Team Fakta
  17. Mikkel Svold, Ghost Rider
  18. Emil Hundebøl, BMI 32
  19. Peter Frandsen, Flaskekompagniet A/S
  20. Emil Kaalby, Ghost Rider
  21. Niels Søndergaard, Ghost Rider
  22. Steffen Christensen, Vi Med Hund
  23. Stefan Matzen, BMI 32
  24. Mira Nielsen, Team Dope(t)
  25. Jesper Hjorth, Flaskekompagniet A/S
  26. Lasse Thomsen, Dover United
  27. Michael Hansen, Gjerndrup
  28. Nicolai Thygesen, Dover United
  29. Remu, Dover United
  30. Joachim Lindhardt, Flaskekompagniet A/S
  31. Sjamme van de Voort, Ghost Rider
  32. Niels Fræhr, Super Brugsen A/S
  33. Christian Jacobsen, Ghost Rider
  34. Beyer, Rangers HuHa
  35. Rasmus Østerberg, Rangers HuHa
  36. Ander, Rangers HuHa
  37. Martin Kronborg, Flaskekompagniet A/S
  38. Per Hundebøl, Vi Med Hund
  39. Gert Trøst, Gjerndrup
  40. Piernis, Gjerndrup
  41. Blas, Rangers HuHa
  42. Klaus Mathiasen, BMI 32
  43. Asger Bendtsen, BMI 32
  44. Søren Jessen, BMI 32
  45. Tine Jepsen, Team Dope(t)
  46. Sara Wind, Team Dope(t)
  47. Jens Trøst, Gjerndrup
  48. Esben Pors, Rangers HuHa
  49. Nanna Jepsen, Team Skræv
  50. Kirsten Nøhr, Team Skræv
  51. Red Dallan, Gjerndrup
  52. Søren Windfeld, Gjerndrup

Udgået

  • Morten Wind, Vi Med Hund
  • Kasper Nyman, Flaskekompagniet A/S
  • Sebastian Lindhardt, Flaskekompagniet A/S
  • Claus Bøge, TVIDGL
  • Rasmus Thomsen, TVIDGL
  • Morten Schjødt, TVIDGL
  • Andreas Fessler, TVIDGL
  • Rasmus Fisker, TVIDGL
  • Nilles van de Voort, Hanibal
  • Jakob Hansen, Hanibal
  • Jannik Trane Mikkelsen, Team Fakta
  • Mette Pedersen, Team Skræv
  • Natalie Lindegaard, Team Skræv
  • Helene Aaskov, Team Skræv
  • Rikke Aaskov, Team Skræv
  • Lotte Munk, Team Skræv
  • Malene Pitters, Team Skræv
  • Maria Thygesen, Team Skræv

Diskvalificeret

  • Henke, Team Fakta
  • Tobias Ebsen, Team Fakta

Holdkonkurrencen

  1. Hanibal
  2. Dover United
  3. Flaskekompagniet A/S
  4. Ghost Rider
  5. Super Brugsen A/S
  6. Rangers HuHa
  7. Gjerndrup
  8. BMI 32
  9. Team Dope(t)

Tour de dover 2009

  1. Henrik Palmelund, Hanibal
  2. Kasper GS, Dover United
  3. Oliver Lehrmann, Flaskekompagniet
  4. Thomas Søe, Team Fakta
  5. Niels Johnsen, Dover United
  6. Peter Frandsen, Flaskekompagniet
  7. Jesper Hjorth, Flaskekompagniet
  8. Flemming Houlind, Dover United
  9. Sebastian Lindhardt, Flaskekompagniet
  10. Richard Fischer, Team Fakta
  11. Søren Jacobsen, Hanibal
  12. Michael Hansen, Gjerndrup
  13. Niels Søndergaard, Ghost Rider
  14. Jesper Lillelund, Ghost Rider
  15. Søren Windfeld, Dover United
  16. Mark Hotson, Team CSC Brutalis
  17. Bamse, Team CSC Brutalis
  18. Casper Kiilerich, Hanibal
  19. Kasper Nyman, Team Apollo Sex
  20. Sjamme van der Voort, Gjerndrup
  21. Erik Nielsen, Gjerndrup
  22. Andreas Fessler, TVIDGL
  23. Rasmus Thomsen, TVIDGL
  24. Mira Nielsen, Team Tamil
  25. Morten Schjødt, TVIDGL
  26. Jannik Mikkelsen, Team Fakta
  27. Blas, Hanibal
  28. Mikkel Asferg, Flaskekompagniet
  29. Lasse Thomsen, Dover United
  30. Camilla Gilling, Team Tamil
  31. Nilles van der Voort, Hanibal
  32. Steffan Frisk, Team Apollo Sex
  33. Tine Jepsen, Team Tamil
  34. Henrik Matthesen, Team Apollo Sex
  35. Emil Nielsen, Team Apollo Sex
  36. Marina Rasmussen, Team Gatte
  37. Lise Bertelsen, Team Gatte
  38. Henke Knudsen, Team Fakta
  39. Claus Bøge, TVIDGL
  40. Camilla Wollesen, Team Gatte
  41. Anita Trøst, Team Gatte
  42. Sara Wind, Team Tamil
  43. Anne Lorentsen, Team Tamil
  44. Søren Jessen, Gjerndrup
  45. Jens Trøst, Gjerndrup
  46. Martin Kronborg, Flaskekompagniet

Udgået

  • Remu, Dover United
  • Joachim Lindhardt, Flaskekompagniet
  • Lars Dons, Team Fakta
  • Esben Pors, Hanibal

Diskvalificeret

  • Andreas Larsen, Team CSC Brutalis
  • Emil Kaalby, Team CSC Brutalis
  • Christian Jacobsen, Ghost Rider

Holdkonkurrencen

  1. Flaskekompagniet A/S
  2. Dover United
  3. Hanibal
  4. Gjerndrup
  5. Team Velkommen I Den Grønne Lund
  6. Team Fakta
  7. Team Tamil
  8. Team Apollo Sex
  9. Team Gatte

Tour de dover 2008

  1. Kasper Sørensen, Brørup Cykelklub
  2. Marc Sommerlund, Dover United
  3. Niels Johnsen, Gjerndrup U21
  4. Søren Jacobsen, Vejen Gymnasium
  5. Søren Windfeld, Dover United
  6. Peter Frandsen, Brørup Cykelklub
  7. Sebastian Lindhardt, Brørup Cykelklub
  8. Jesper Hjorth, Brørup Cykelklub
  9. Jesper Lillelund, Bikerne fra Bække
  10. Anders Fisker, Vejen Gymnasium
  11. Jenne, Foodpack International
  12. Flemming Houlind, Dover United
  13. Mads Bugge, Bikerne fra Bække

Udgået

  • Lasse Thomsen, Dover United
  • Frands Hundebøl, Dover United
  • Martin Lillelund, Bikerne fra Bække
  • Esben Pors, Ølklubben
  • Jesper Borre, Ølklubben
  • Kasper Hansen, Gjerndrup U21
  • Richard Fisher, Vejen Gymnasium
  • Teffer, Vejen Gymnasium
  • Mads Møller, Foodpack International
  • Kasper Attermann, Foodpack International
  • Frede, Foodpack International
  • Ander Stendevad, Foodpack International
  • Uffe Mejer, Foodpack International

Holdkonkurrencen

  1. Brørup Cykelklub
  2. Dover United

Tour de Dover 2007

  1. Søren Windfeld
  2. Marc Sommerlund
  3. Lasse Thomsen
  4. Flemming Houlind
  5. Frands Hundebøl
  6. Mads Lauridsen

Tour de Dover 2006

  1. Nicolai Thygesen
  2. Rasmus Østerberg
  3. Flemming Houlind
  4. Frands Hundebøl

Udgået

  • Lasse Thomsen
  • Jesper Nobel

Diskvalificerede

  • Marc Sommerlund
  • Remu
  • Søren Windfeld